KONTEYNER SATIN ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Konteyner Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konteyner yapı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus konteyner yapının alındığı firmanın güvenilirliği firmanın yaptırım gücü firmanın konteyner konusuyla ilgili bilgisi birikimi tecrübesi çok önemlidir.

Konteyner  yapılarda kullanılan malzeme kalitesi işçilik ve işçilik kalitesi konteyner yapı  alırken dikkate alınması gereken hususlardandır.

Firmaların genelde standart üretim yaptığı konteyner modelleri vardır. Bu modellerde ölçüler, oda planları, priz ve anahtarların yeri gibi detaylar önceden belirlenmiştir. Peki standart ürünler ihtiyacınızı karşılamıyorsa ya da farklı kullanım amaçları için özel konteyner ürettirmek istiyorsanız? Firma ile iletişime geçmeden önce aşağıdaki soruların yanıtlanması gerekiyor.

Konteynerin kullanım amacı? Farklı kullanım amaçlarına göre farklı üretim yapılması gerekir. Konteynerin kullanım amacı ev , depo, tuvalet, mescid, şantiye idari binası vs.. mi ? ilk önce bu sorunun cevaplanmısı gerekiyor. Konteynerin kullanım amacı belirlendikten sonra aşağıdaki detaylar düşünülmelidir.

En, boy, yükseklik ölçüleri?
Oda ve bölme sayısı? Tek oda? Tek giriş iki oda? İki giriş iki oda? v.s.
Kapı, pencere, armatür, priz ve anahtar sayısı ve yerleri
Mutfak, duş gibi iç detaylar
Dış görünüm ve renk?

Ayrıca konteyner alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de dış çevre ile temasta olduğundan ısı ve ses yalıtımı için izolasyondur. Alacağınız konteynerin dış duvarının içinde nasıl bir izolasyon kullanılmış araştırınız.

Autocad ve benzeri teknik çizim programlarına gerek olmadan kağıt üstüne kalemle basit bir çizim yapmak aklınızdaki konteyner planının firma tarafından anlaşılmasını kolaylaştıracaktır.

İhtiyacınızı netleştirdiniz ve sıra doğru konteyner firmasını bulmaya geldi. Firmaların web sitesini, ürünlerini, daha önce tamamladıkları projelerini, referanslarını ve kalite belgelerini inceleyin. Dikkatle incelediğinizde fark ortaya çıkacaktır.

Firmalardan aldığınız fiyat tekliflerini karşılaştırırken teknik şartnameleri dikkatle kıyaslayın. Fiyat farklılıklarının sebebini sorgulayın. Kullanılan malzemeler aynı mı? Teslim süresi hızlı mı? Ürünleri garantili mi? Satış sonrası servis hizmetleri var mı?

Unutmayın her zaman daha ucuzu bulunur fakat doğru firmayı seçmek daha sonra karşılaşabileceğiniz problemleri en aza indirger.10.05.2019
antlaşmalı kartlar
ssl Güvenlik
kurumsalfirma.net logo guvenilirfirmalar.com logo
• Sitemap  • Google   • Gülcü Konteyner

Sitenin tüm hakları saklıdır. Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır. ©gulcukonteyner.com  2019
@ Web Tasarım ve Programlama : İlhan YILMAZ